Patent Araştırma

Özener Patent / Patent Araştırma / Patent Araştırma

Patent Araştırma

Firmaların veya şahısların yoğun arge bilgi ve birikimleri sonucu ortaya çıkan buluşlarını tescilleyip bunu bir değer haline getirebileceği en önemli unsur olan patentlerin alınma sürecinde en önemli aşamalardan birisi Patent Araştırması yapmaktır.

Aynı zamanda yeni buluşlar öncesi sektöründeki son durumu, gelişmelerin takip edilmesi ve argee yapılacak yatırımlara patent araştırması son derece önemli veriler sunacaktır.

Patent Araştırmasının diğer bir işlevi; başvuru öncesi buluşla ilgili dünyanın herhangi bir yerinde daha önce alınmış bir teknik söz konusu ise başvuru sahibi buluşunda revizyon yapma imkanı tanımasıdır.

Patent araştırması dünya çapında bir yenilik sorgulaması gerektirmektedir. Dünyada çeşitli patent ofislerinin yazılımları veya özel olarak geliştirilmiş yazılımlarla teknik alandaki literatürde geçen kelimeler baz alınarak veya patent sınıflandırması baz alınarak araştırma yapılabilir. Patent araştırması ciddi bir birikim ve tecrübe gerektirdiğinden Resmi Patent Vekillerinden hizmet almanız kısa ve uzun vadede cidddi zaman ve maliyet kayıplarınızı engelleyecektir.

Özener Marka & Patent Ofisi olarak Patent müracaatlarınız öncesinde veya teknolojik araştırma ve geliştirme öncesinde sektörünüzle ilgili araştırma yapıp sizlere raporlayarak patent vekillerimizle hizmetinizdeyiz.