Hakkımızda

Özener Patent / Hakkımızda

Uzun zamandır düşünüp tasarladığım ancak bugüne uzanan zaman içerisine oluşan ÖZENER Marka & Patent Danışman Ofisi ‘nin içeriğinde Marka , Patent, Endüstriyel Tasarım müracaatlarınızda ve sonrasında oluşan haklarınız için destek amaçlı bilgiler bulabilirsiniz.

1800’lü yıllardan itibaren önemi anlaşılmaya başlanan Fikri Haklar Sistemi’nin bir kolu olan Sınaî Haklar Sistemi, buluşlara ek olarak, sanayi ve ticaret alanlarını doğrudan etkileyen başka unsurların da sisteme girmesi ile çeşitlenerek bugünlere gelinmiştir.

Buluşlar, Ticaret ve Hizmet Markaları, Endüstriyel Tasarımlar, Coğrafi İşaretler, Haksız Rekabet, Ticaret Unvanları ve İşletme Adları, Entegre Devre Topografyaları, Yeni Bitki Çeşitleri, Ticaret Sırları, Teknik Özelliği Olan Bilgisayar Yazılımları, Biyoteknolojik Buluşlar, İnternet Alan Adları, vb. günümüzün Sınaî Haklar Sistemi’ni oluşturmaktadır.

Sınaî Haklar Sistemi, 20.03.1883 tarihinde kabul edilen “Sınaî Hakların Korunmasına İlişkin Paris Sözleşmesi” ile, uluslararası boyut kazanmıştır. Daha sonraki yıllarda kabul edilen yeni sözleşme ve antlaşmalarla sistemin uluslararası niteliği güçlenmiştir.

Türkiye’deki markalaşma süreci hız kazandıkça markalarını tescil ettirmek isteyen özel ve tüzel kişiler harekete geçmiştir. Atacağınız bu önemli adımda marka ve patent danışmanlarınıza ve tabiî ki vekillerinize büyük görev düşmektedir.

Yaklaşık 16 yıldır Marka ve Patent Danışmanı olarak görevimi farklı patent firmalarında Bölge Müdürlüğü olarak sürdürmüş ve aynı duygularla aynı sorumluluğum ile bunu ÖZENER Marka & Patent Danışman Ofisi ile birleştirmiş bulunmaktayım. Zira ekibim ile birlikte ‘’ deneyim, bilgi ve elbette ki güven’’ ilkesi esas olmak üzere kararlı adımlarla devam ettirmekteyiz.

Sloganımızda olduğu gibi ‘’ Her Marka Tescil, Her Tescil Bir Danışman İster ’’ ifadesi ile yola çıkarak ‘’ en iyi hizmeti vermek adına ’’ uğraşmaktayız. Bu adımda birlikte hareket ettiğimiz tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Danışmanlığını yapmakta olduğumuz şirketlere Referanslar sayfasından ulaşabilirsiniz. Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlere marka ve patent konularında ön araştırma, tescil , tescil sonrası takip ve hukuksal işlemleriniz için hizmet sunarak sizleri daha verimli bir yapıya taşımak adına çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Fikri Haklar, Haksız Rekabet ve Markalaşma süreci ve takibi konularında atılacak olan önemli adımlarda ÖZENER Marka & Patent Danışman Ofisi olarak yanınızda yer almaktan onur duyarız.

Ayrıca son zamanlarda markalaşma yolunda yapmış olduğumuz çalışmalara yöresel ürünlerimiz olan Coğrafi İşaretlerimiz için de ulusal kurallara uygun olarak gerek ülkemizde gerekse Avrupa Birliği Komisyonu nezdinde yapılan müracaatlarda ki vermiş olduğumuz danışmanlık hizmetlerimiz ile de önemli adımlar atmaya devam etmekteyiz.

Mesleki bilgilerimizi ve bu konuda almış olduğumuz eğitimlerimizi ; ÖZENER Marka ve Patent Danışman Ofisi olarak gerek Özel ya da Tüzel Kişilere vermiş olduğumuz seminerlerde, konferanslarda, panellerde gerekse yerel ve ulusal televizyon kanalları aracılığı ile markalaşmanın ve coğrafi işaretlerin önemini anlatmakta olup bu konuda farklı gazetelerde ve dergilerde de yazılarımız çıkmaktadır.